Arhiv

FOTOREPORTAŽE

02. 05. 12

Kres na Stari žagi je privabil 1800 ljudi


Tudi letos je bilo na predvečer delavskega praznika živahno na Stari žagi v Verdu, kjer je kresovanje pripravilo Mladinsko športno kulturno društvo Verd. Goreč les, sproščeno vzdušje za katerega je poskrbela skupina Calypso, plesni nastopni, dobrodelna dražba in pester program za otroke so zaznamovali letošnje najbolj množično vrhniško kresovanje. Z odzivom so organizatorji zadovoljni, želeli in pričakovali so le nekoliko večji odziv na dobrodelno dražbo s katero so zbirali sredstva za vrhniško socialno ogroženo družino.

Tako kot v mnogih slovenskih mestih in vaseh je tradicionalno gorelo tudi na Stari žagi, tam se je letos pod večerno nebo dvigal okoli pet metrov visok kres, ki so ga prižgali, ko se je dan prevesil v noč. Še pred mrakom, ob sedmih zvečer, so kresovanje začeli z otroškim programom in nastopom plesne skupine, v nadaljevanju pa je zbrane zabavala skupina Calypso. Poleg kresovanja in zabavno, glasbenega in otroškega programa je društvo s pijačo in jedačo poskrbelo še za polne želodčke in mokro grlo. Vzdušje na Stari žagi je bilo nepozabno, z odzivom pa so zadovoljni tudi organizatorji, ki so nam zaupali, da je bilo poskrbljeno za dobro počutje vseh generacij.

Sicer pa je društvo ob tej priložnosti pripravilo še dobrodelno dražbo, na kateri so se obiskovalci lahko potegovali za zelo zanimiva doživetja. MŠKD je na dražbi obiskovalcem ponudil šest izjemnih in neponovljivih doživetij: tandemski skok z jadralnim padalom s priznanim učiteljem, panoramski polet z balonom z županom Občine Vrhnika Stojanom Jakinom, pa rally trening z državnim in evropskim prvakom Alešem Prekom, obiskovalci so se lahko potegovali še za potop v globine z inštruktorjem potapljanja Boštjanom Turkom, ogled jutranjega programa na Radiju 1 z Denisom Avdičem ter dan z vrhniškim župnikom na eni od nedeljskih maš v vlogi mežnarja. A zelo zanimiva doživetja niso pritegnila obiskovalcev, tako kot so pričakovali, nam je zaupal predsednik MŠKD Verd Dejan Novak, ki je dejal, da so pričakovali večji odziv na dobrodelno dražbo. Še najbolje je šel v promet rally trening s Prekom. Vsa zbrana sredstva na dobrodelni dražbi bodo v MŠKD Verd namenili eni socialno ogroženi družini iz Vrhnike. (ve)





OSTALE NOVICE

Prikaži vnose za leto in mesec
22. 05. 13Prvi Rimski dan na Zaplani
12. 05. 13Zlati plaketi Seljaku in Jurjevčiču
10. 05. 13Tržnica z novo podobo in vsebino
09. 05. 1318 let ločevanja odpadkov
08. 05. 13Štiri desetletja Našega časopisa
07. 05. 13Predsednik RS Borut Pahor na Vrhniki
09. 04. 13Danes nastopajo na Japonskem
05. 04. 13Naš časopis pomladno osvežil Marinko
03. 04. 13Večer z Dušico Kunaver
17. 03. 13Podbregar še naprej predsednik

KONTAKT

Telefon:
755-54-10

Fax:
750-51-58

URADNE URE

Ponedeljek
8.00 - 12.00
13.00 - 15.00

Sreda
8.00 - 12.00
13.00 - 17.00

Petek
8.00 - 13.00